Başkanın Yazısı

Sevgili Galatasaraylılar, 

16 Kasım 2013 tarihinde yapmış olduğumuz Olağan Genel Kurul Toplantımızda yeni yönetimimizi seçtik. Yeni Yönetim kurulu Başkanı olarak bu yazıyı yazmaktan dolayı oldukça mutluyum. 

Her ne kadar yazının başında “yeni yönetim” demiş olsam da, aslında yönetim kadromuz bir önceki dönem ile hemen hemen aynı. Önceki dönemde başlamış olduğumuz aktiviteleri bu dönemde de devam ettireceğiz. Fakülte buluşmalarımız, Les Mardis des Entreprises, mezunlar Günü gibi aktivitelerimiz her dönem olduğu gibi bu dönem de devam edecek. Ayrıca, yeni dönemde gündemimizde sizleri memnun edeceğini düşündüğümüz yeni planlar da var. Bu aktiviteler ve planlar hakkında sizlere düzenli olarak haber vereceğiz. 

Türkiye’nin en önemli ve başarılı üniversitelerinden birisinin mezunlar derneği olarak nasıl bir potansiyel barındırdığımızın farkındayız. Bu potansiyelimizi derneğimize yakışacak faaliyetlere çevirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Mezunlarımız arasındaki iletişim ve etkileşim her dönem gittikçe artıyor ve bu dönemde de bu artan grafiği devam ettirmek istiyoruz. Derneğimizi ancak beraberliğimizi kuvvetlendirerek güçlendirebiliriz, ancak bu şekilde burs miktarlarımızı arttırıp üniversitemiz öğrencilerine daha fazla yardımcı olabiliriz, üniversitemizin geleceğinde söz sahibi olabiliriz ve üniversitemize yardımcı olabiliriz. Üniversitemiz kuruluş tarihi olarak nispeten yeni olarak görünebilir. Ancak biz köklerimizle doğduk ve her köklü üniversitede olduğu gibi Galatasaray Üniversitesi’nde de mezunların ve mezunlar derneğinin önemi büyük. Mezunlarımız çalıştıkları her alanda Galatasaray isminin hakkını veriyorlar, derneğimizin de Galatasaray isminin aynı şekilde hakkını vermeye devam etmesi ve üniversitemize ve mezunlarımıza desteğini arttırabilmesi için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bu desteği alabilmek için biz dernek yönetimi olarak elimizden geleni yapacağız, sizlerin de ilginizi eksik etmeyeceğinize güvenimiz tam. 

Saygı ve sevgilerimle, 

Elif Uzuner
Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı