loader image

Yönetim Kurulu

2005’te NDS, 2009 yılında ise GSÜ Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra City University London’da MSc Maritime Operations and Management programını tamamlamıştır. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’de sırasıyla satış ve lojistik uzmanı, CEO Office, Fizibilite Müdürü, Stratejik Planlama, PMO ve Sürdürülebilirlik Müdürü olarak Yönetim Kurulu Başkanına raporlamıştır. Kariyeri boyunca, şirket satın alma ve tesis yatırım projelerinde farklı görevler yapan Elif, stratejik planlama dahilinde, yurtiçi ve yurtdışında tesis/şirket verimlilik esasına dayanan reorganizasyon projelerini ve ek olarak dijitalizasyon/veri güvenliği gibi pek çok farklı projeyi yönetmiştir.

Halen Sümer Denizcilik Şirketinde Yönetici Direktör Pozisyonunda çalışmalarını sürdürmektedir. Elif Uzuner 2018’den beri Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneğinin ilk kadın başkanıdır.

Sosyoloji alanında Galatasaray Üniversitesi’nde lisans, Paris Descartes Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İki yıl Tekin ve Pinhan Yayınevleri’nin dijitalleşmesinden sorumlu yöneticisi olarak çalıştıktan sonra Refpool isimli referans temelli işe alım yazılımı geliştiren bir girişim kurmuştur. Paraşüt’te İçerik Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra Kolay İK’nın kurucu kadrosuna katılmış ve halen Kolay İK’da insan kaynakları, pazarlama, kullanıcı memnuniyeti ve global büyümeden sorumlu ortak olarak görev yapmaktadır. 5 yıldır GSÜMED’de çalışan Tunca Üçer, 3 yıldır Derneğin Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir.

2013 yılında Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Yasemin Uzuner, mezuniyetin ardından UNESCO Dünya Merkez Ofisi (Headquarters), Paris’te staj yapmıştır. Sonrasında İstanbul Modern Sanat Müzesi Pazarlama Departmanı’nda çalışmıştır. Bir yandan Galatasaray Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansını (MBA) bitirmiştir. 2016 yılı sonunda Galmak Makina’da koordinatör olarak çalışmaya başlamıştır. İlaç ve kimya sektöründe faaliyet gösteren şirkette yöneticiliğe yükselmiştir. Şirketin finans ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir.

2006 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden dereceyle mezun olan Ekin İnal, mezuniyetinin ardından Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu’nda çalışmış, 2009 yılında lisansüstü eğitimi (LL.M.) için ABD’deki Columbia Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne gitmiştir. 2010’da lisansüstü eğitimini bitirdikten sonra Chadbourne & Parke LLC’de (Dubai) misafir avukat olarak görev yapan İnal, 2011 senesinden beri Norton Rose Fulbright’ın (eski Chadbourne & Parke) Türkiye ilişkili ofisinde çalışmaktadır. Bu süre zarfında Norton Rose Fulbright’ın Londra ve Washington DC ofislerinde misafir avukat olarak görev yapmıştır. Kendisi, halihazırda Norton Rose Fulbright ilişkili ofisi İnal Ünver Avukatlık Ortaklığı’nda ‘Ortak Avukat’ konumundadır. Ekin İnal’ın deneyimi, proje finansmanları, kurumsal finansmanlar, birleşme ve devralmalar, sermaye piyasaları işlemleri de dahil olmak üzere şirketler hukuku ve finansal işlemler üzerinde yoğunlaşmaktadır.

2008 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Haşmet Ozan Güner, Pehlivan & Güner Hukuk Bürosu’nun kurucu ortakları arasında yer almakta olup mesleki faaliyetlerini halen bu büro bünyesinde yürütmektedir. Ekonomi Hukuku alanında lisansüstü eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamlayan Haşmet Ozan Güner; çalışmalarını ticaret hukuku, şirketler hukuku, ilaç ve sağlık düzenlemeleri, şirket birleşme ve devralmaları, rekabet hukuku ve iş hukuku alanlarında yoğunlaştırmaktadır. Ozan, 2018 yılından beri derneğimizin Burs Komitesi başkanlığını yürütmektedir.

Yedek Üyeler

Dr. Öğretim Üyesi Özden Selcen Özmelek 2016 senesinden beri Çukurova Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde görev yapmaktadır. Başlıca araştırma alanları Uluslararası Politika, Çatışma ve Savaş, Güvenlik ve Uluslararası Örgütlerdir. Dr. Özmelek, Ç.Ü. öncesinde Galatasaray Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmış ve Doktorasını tamamlamıştır.

Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinde yayınlanmış akademik çalışmaları bulunan Dr. Özmelek aynı zamanda International Studies Association ve Siyasi İlimler Türk Derneği üyesidir.

2012 yılında Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel hayata öğrencilik yıllarında stajyer olarak görev aldığı Total Oil Turkey’de adım atmıştır. Madeni Yağlar Pazarlama departmanında edindiği deneyimin ardından hızlı tüketim sektörüne geçiş yapmıştır. Hayat Holding’te deterjan kategorisi ticari pazarlama asistanı olarak görev almıştır. Aynı şirkette iç rotasyon ile pazarlama departmanına geçiş yaparak Familia markasının sorumluluğunu üstlenmiştir. Hayat Holding’teki 3,5 yıllık deneyiminin ardından hızlı tüketim sektöründen ayrılarak dermokozmetik kategorisine geçiş yapmıştır. Naos Türkiye çatısı altında Bioderma markasında ürün müdürü olarak görev yapmıştır. 2020 yılına kadar başarılı bir şekilde devam ettirdiği ürün müdürlüğü pozisyonunu e-ticaret alanında yeni bir start-up projesinde yer almak üzere bırakmış olup 2020 yılı Ocak ayından itibaren Piador Sağlık Ürünleri firmasında Propia markasının kuruluşundan sorumlu pazarlama müdürü olarak kariyerini devam ettirmektedir.

Ozan, İskenderun İstiklal Makzume Anadolu Lisesinden 2000 yılında, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2006 yılında mezun olmuştur. İngilizce (iyi derecede), Fransızca (orta derecede) ve Türkçe (anadil) dillerini bilmektedir. Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin eski başkanlarındandır ve Galatasaray Eğitim Vakfı’nın eski yönetim kurulu üyelerindendir (yedek).

Türkiye’nin en büyük hukuk bürolarından birisinde stajyerlikten başlayıp ortak avukatlık seviyesine yükselmiş, 2020 yılında o bürodan ayrılıp eşinin kurmuş olduğu Karaduman Avukatlık Bürosuna katılmıştır.

Urla’da eşi, çocuğu ve köpeği ile yaşamaktadır.

Merve 2017 yılında Paris Sorbonne Üniversitesi ekonomi bölümünde çift diploma programından mezun olmuş, 2018 yılında da Galatarasay Üniversitesi ekonomi bölümünü tamamlamıştır.  Öğrencilik hayatında Inditex, General Electric ve Mondelez International olmak üzere 3 farklı sektör ve şirkette stajlarını tamamlamış ve ilk full-time pozisyonuna General Electric’te FP&A analisti olarak çalışmaya başlamıştır. Stajlarını ve tüm tecrübelerini finans alanında geliştiren Merve, sırasıyla Insider ve Mondelez International’da kurumsal tecrübelerine devam etmiş şu anda Mey Diageo bünyesinde Finans & Dijital Transformasyon Müdürü olarak çalışmaktadır.

2009 yılında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Mehmet, 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

Perakende, bankacılık ve hizmet sektörlerinde on yılın üzerinde İnsan Kaynakları tecrübesi olan Mehmet, İç İletişim, İşveren Markası, Kurum Kültürü, Çalışan Bağlılığı, İşe Alım ve Organizasyonel Gelişim gibi fonksiyonları yönetti. Sırasıyla Real Hipermarketleri, Boyner Holding, Garanti Teknoloji, Boyner Büyük Mağazacılık, Metro Cash & Carry ve son olarak BTA (TAV Havalimanları)’nda çalıştıktan sonra Şubat 2021’den bu yana CALIGO’da People & Culture Manager olarak görev alıyor.

Sorunuz mu var?

Bizimle iletişime geçin!
E-postalara genellikle 2 iş günü içinde geri dönüyoruz.

Henüz GSÜMED üyesi değil misiniz?