loader image

GSÜMED Burs Programı

Değerli Destekçilerimiz, Değerli Mezunlarımız,

Mezunlar Derneğimizin 2018 yılında aldığı burs programı başlatma kararının ardından, burs sürecinin yürütülmesi konusunda dernek yönetimimiz tarafından görevlendirmenin mutluluğunu yaşadık. Burs programının daha ilk yılında burs fonumuz, değerli destekçilerimiz sayesinde anlamlı bir büyüklüğe ulaştı. Programın ikinci yılında yıllık fon büyüklüğümüz %80 arttı.

Programımızın üçüncü yılı olan 2020-2021 öğretim yılında ise burs fonumuz %120 büyüdü. Katkılarınız sayesinde 26 öğrencimize burs 80 öğrencimize de tablet temin ettik.

Geçtiğimiz yılda ayrıca, kaybettiğimiz mezunlarımızdan Faruk Baştürk ve Enis Durna adına birer burs oluşturduk. Kendilerinin dönem arkadaşları, aileleri ve yakınları, bu fonların oluşturulmasına katkı sağladılar. Yine yakın zamanda kaybettiğimiz değerli hocamız, derneğimizin kurucularından Prof. Dr. Duygun Yarsuvat ve mezunumuz Mehmet Onultan’ın anısını da, bu yıl onların adına başlatacağımız birer burs ile yaşatacağız.

Burs programımızın asıl amacı, tek bir öğrencimizin bile eğitiminin maddi imkansızlıklar nedeniyle aksamamasıdır. Burs imkanını sınırlı sayıda öğrencimize sağlasak da, bunun, tüm Galatasaray Üniversitesi öğrencileri genelinde bir maddi güvenlik ve desteklenme duygusu oluşturmasını umuyoruz.

Burs programımız bir ihtiyaç bursu olarak yapılandırılmıştır. Adil bir seçim yapmak adına; bursiyerlerimizin tamamını, maddi durumlarını gösterir belgelerini tek tek kontrol ederek ve yüz yüze görüşmeler yaparak belirliyoruz. Seçimlerde; okula ve öğrenim hayatına bağlılığın yanında, Galatasaray Eğitim Kurumlarının genel hedeflerinden olan cumhuriyet değerlerine bağlılığı da dikkate almaktayız.

Bursiyerlerimiz de, dernek faaliyetlerimizde gönüllülük esasıyla aktif rol alıyor ve bizleri yalnız bırakmıyorlar.

Herhangi bir ideolojik veya grupsal aidiyet dayatmasına maruz kalmaksızın, özgür fikirli ve özgür vicdanlı bireylerin yetişmesine katkı sağlamak adına, sizleri de burs programımıza katkı yapmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği

Burs Komitesi | [email protected]

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Sıkça Sorulan Sorular

2018 yılında başlattığımız Burs Programımız üçüncü yılında, yıllık yaklaşık 220.000  TL’lik büyüklüğe ulaştı. Bu tutarı desteklerinizle her geçen yıl artırmayı hedefliyoruz.

2021-2022 yılında, her bursiyerimize 9 ay boyunca aylık 800 TL ödeme yapacağız. Bu tutar her sene enflasyon, KYK Bursu tutarındaki artış gibi göstergeler dikkate alınarak yeniden belirlenmektedir.

GSÜMED Bursu, bir ihtiyaç bursu olup, kıstasları şunlardır:

– İhtiyaç sahibi olmak

– Başarı durumu

– Okula devam

– Cumhuriyet değerlerine bağlılık.

Burs Komitemiz, tüm başvurucularla yüz yüze görüşmeler gerçekleştirmekte, başvurucuların maddi durumlarını gösterir belgeleri incelemekte ve seçimi buna göre yapmaktadır.

Hayır. Ancak bursiyerler, bağlayıcı olmayan bir “vicdani yükümlülük belgesi” imzalayarak, ileride imkanları olursa bursa katkı yapma sözü veriyorlar.

Burs programımızı, her öğretim yılı başında mümkün olduğunca tüm GSÜ öğrencilerine ulaşmayı hedefleyerek çeşitli yollarla duyuruyoruz.

Bu duyurular şu şekillerde yapılıyor:

  • İnternet sitemizde duyuruyu yayınlıyoruz.
  • GSÜ Öğrenci İşleri, tüm öğrencilere e-posta ile duyuruyor.
  • Okula afişler asıyoruz.
  • Sosyal medya hesaplarımızda yayınlıyoruz.
  • Öğrenci kulüpleri ile iletişime geçerek kendi iletişim ağlarında paylaşmalarını talep ediyoruz.

Banka havalesi veya kredi kartı ile, tek seferlik veya sürekli bağış yapabilirsiniz. Bağış yöntemleri hakkında detaylar için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: burs.gsumed.org 

Her kuruş önemli! 

Tek seferlik veya düzenli bağış yapabilirsiniz.

Bir yönlendirme isterseniz, 2021-2022 öğretim yılında bir öğrencinin bir yıllık bursunun 7.200 TL, bir aylık bursunun 800 TL olduğunu aklınızda bulundurabilirsiniz.

Haberler ve Duyurular

0

Burs Programı

0

Uzaktan Eğitim Desteği

0

Uzaktan Eğitim Desteği

0

Fon Büyüklüğü (Yıllık)

Sadece 1 dakikada online, hızlı ve güvenli bağış yapabilirsiniz.