loader image

GSÜMED Burs Programı

Değerli Destekçilerimiz, Değerli Mezunlarımız,

Mezunlar Derneğimizin 2018 yılında aldığı burs programı başlatma kararının ardından, burs sürecinin yürütülmesi konusunda dernek yönetimimiz tarafından görevlendirmenin mutluluğunu yaşadık. 

Burs programının daha ilk yılında burs fonumuz, değerli destekçilerimiz sayesinde anlamlı bir büyüklüğe ulaştı. Burs Programını başlattığımız 2018 yılından beri, burs fonumuz her yıl en az 2 kat büyüdü. 

Genel burs fonumuza ek olarak; yakın zamanda kaybettiğimiz değerli hocamız, derneğimizin kurucularından Prof. Dr. Duygun Yarsuvat ile, kaybettiğimiz mezunlarımızdan Faruk Baştürk, Enis Durna, Mehmet Onultan ve Batuhan Burçin Kaban’ın anısını, onların adına yürüttüğümüz birer burs fonu ile yaşatıyoruz.

Burs programımızın asıl amacı, tek bir öğrencimizin bile eğitiminin maddi imkansızlıklar nedeniyle aksamamasıdır. Burs imkanını sınırlı sayıda öğrencimize sağlasak da, bunun, tüm Galatasaray Üniversitesi öğrencileri genelinde bir maddi güvenlik ve desteklenme duygusu oluşturmasını umuyoruz.

Burs programımız bir ihtiyaç bursu olarak yapılandırılmıştır. Adil bir seçim yapmak adına; bursiyerlerimizin tamamını, maddi durumlarını gösterir belgelerini tek tek kontrol ederek ve yüz yüze görüşmeler yaparak belirliyoruz. Seçimlerde; okula ve öğrenim hayatına bağlılığın yanında, Galatasaray Eğitim Kurumlarının genel hedeflerinden olan cumhuriyet değerlerine bağlılığı da dikkate almaktayız. Burs Programımız, İstanbul Valiliği’nden aldığımız yardım toplama izni ile yürütülmektedir.

Bursiyerlerimiz de, dernek faaliyetlerimizde gönüllülük esasıyla aktif rol alıyor ve bizleri yalnız bırakmıyorlar.

Herhangi bir ideolojik veya grupsal aidiyet dayatmasına maruz kalmaksızın, özgür fikirli ve özgür vicdanlı bireylerin yetişmesine katkı sağlamak adına, sizleri de burs programımıza katkı yapmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği

Burs Komitesi | [email protected]

Sıkça Sorulan Sorular

2018 yılında başlattığımız Burs Programımız dördüncü yılında, yıllık yaklaşık 440.000 TL’lik büyüklüğe ulaştı. Bu tutarı desteklerinizle her geçen yıl artırmayı hedefliyoruz.

2022-2023 yılında, her bursiyerimize 9 ay boyunca aylık 1.200 TL ödeme yapacağız. Bu tutar her sene enflasyon, KYK Bursu tutarındaki artış gibi göstergeler dikkate alınarak yeniden belirlenmektedir.

 

GSÜMED Bursu, bir ihtiyaç bursu olup, kıstasları şunlardır:

  • İhtiyaç sahibi olmak
  • Başarı durumu
  • Okula devam
  • Cumhuriyet değerlerine bağlılık.

Burs Komitemiz, başvurucularla yüz yüze görüşmeler gerçekleştirmekte, başvurucuların maddi durumlarını gösterir belgeleri incelemekte ve seçimi buna göre yapmaktadır.

Hayır. Ancak bursiyerler, bağlayıcı olmayan bir “vicdani yükümlülük belgesi” imzalayarak, ileride imkanları olursa bursa katkı yapma sözü veriyorlar.

Burs programımızı, her öğretim yılı başında mümkün olduğunca tüm GSÜ öğrencilerine ulaşmayı hedefleyerek çeşitli yollarla duyuruyoruz.

Bu duyurular şu şekillerde yapılıyor:

  • İnternet sitemizde duyuruyu yayınlıyoruz.
  • GSÜ Öğrenci İşleri, tüm öğrencilere e-posta ile duyuruyor.
  • Okula afişler asıyoruz.
  • Sosyal medya hesaplarımızda yayınlıyoruz.
  • Öğrenci kulüpleri ile iletişime geçerek kendi iletişim ağlarında paylaşmalarını talep ediyoruz.

Banka havalesi veya kredi kartı ile, tek seferlik veya sürekli bağış yapabilirsiniz. Bağış yöntemleri hakkında detaylar için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: gsumed.org/burs-programi/burs-fonlarimiz

Her kuruş önemli! 

Tek seferlik veya düzenli bağış yapabilirsiniz.

Bir yönlendirme isterseniz, 2022-2023 öğretim yılında bir öğrencinin bir yıllık bursunun 10.800 TL, bir aylık bursunun 1.200 TL olduğunu aklınızda bulundurabilirsiniz.

Bu yıl vereceğimiz “Tam (Üç Öğün) Yemek Bursu”nun öğrenci başına yıllık maliyeti yaklaşık 3.900 TL, “Öğlen Yemeği Bursu”nun öğrenci başına yıllık maliyeti yaklaşık 1.300 TL olacaktır.

Haberler ve Duyurular

0

Yükseköğrenim Bursu

0

Yemek Bursu

0

Fon Büyüklüğü (2022-2023)